Nagy dilemma, hogy mit nevezünk csokoládénak és mit nem. Ezúttal egyik legrégibb, egyben legkedveltebb édességünket vettük górcső alá.
Márpedig a fehér csoki is csoki!- mondják azok, akik kifejezetten szeretik a főleg kakaóvajból, tejporból, sóból és cukorból készült finomságot. Európában 1954-ben jelent meg, de valójában Amerikából indult el hódító útjára. Bár tény, hogy társával ellentétben nem tartalmaz kakaó szárazanyagot, mégis kiemelkedő helyet foglal el az élelmiszeriparban. Ha figyelembe vesszük, hogy számos elvárásnak tesz eleget, mint például az illat, a forma, az íz, akkor utóbbit is méltán nevezhetjük csokoládénak.
Számos érv sorakozik a fehér nyalánkság mellett. Elsősorban finom, elősegíti a boldogsághormon kibocsátását, kiváló antioxidáns, továbbá a szív- és érrendszeri problémákra is jótékony hatással van.
Magyarországon viszonylag kevés az olyan gyártó, aki minőségi fehér csokit forgalmazna, de ennek ellenére még stabilan jelen van a piacon.
Ki ezt, ki azt szereti, de ahogy gyermekkorunk mesehőse mondja:
,,Milyen csokoládét szeretek?A kerek csokoládét, a szögletes csokoládét, a hosszú csokoládét, a rövid csokoládét, a gömbölyű csokoládét, a lapos csokoládét, a tömör csokoládét, a lyukas csokoládét, a csomagolt csokoládét, a meztelen csokoládét, az egész csokoládét, a megkezdett csokoládét, az édes csokoládét, a keserű csokoládét, a csöves csokoládét, a mogyorós csokoládét, a tejcsokoládét, a likőrös csokoládét, a tavalyi csokoládét, az idei csokoládét, és minden olyan csokoládét, amit csak készítenek a világon.”
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: